uv-c lampy germitube

Hledáte způsob, jak nebýt vystaveni působení chemických látek nebo záření, ale zároveň se cítit bezpečně a komfortně, když se kolem vás začne pohybem vířit prach s mikroorganismy, nebo vám přijde klient nebo žák s kýchnutím.

Máme zde pro vás alternativu, která zajistí nejen deaktivaci virů, bakterií a spor, ale zároveň bude pracovat za plného provozu a přítomnosti osob.

Bez vedlejších produktů

Díky svému uzpůsobení a uložení UV-C lampy v tubusu, nedochází k tvorbě vedlejších chemických produktů, které by jakkoliv ohrožovali naše zdraví nebo zdraví například rostlin v místnosti.

Bezpečně uzavřené UV-C světlo

Veškeré čištění probíhá v uzavřeném tubusu, do kterého je vzduch vháněn ventilátorem, takže nedochází k úniku UV-C světla, které by jinak mohlo mít negativní vliv pro náš zrak.

Certifikovaný

V roce 2021 byla provedena certifikace v rakouské laboratoři OFI, kde měl GermiTube velmi dobré výsledky až 95 % účinnost v místnosti na 30 m3 / h.

Jaké varianty nabízíme

Dostupné máme dva typy GermiTube s výběrem příslušenství.

Bezpečné použití

Bezpečné použití je zajištěno díky unikátnímu a patentovanému designu GermiTube, kdy z lampy neuniká žádné UV-C světlo, které by mohlo škodit našemu zraku či kůži. Celý proces čištění probíhá nasáváním vzduchu do tubusu, kde jsou následně deaktivovány viry, bakterie a spóry. Nedochází zde k tvorbě vedlejších chemických produktů, proto se nemusíte bát ani o rostliny v místnosti.

Kam a pro koho hodí?

Jedná se o ideální řešení nejen pro alergiky, ale taky v rámci jakýchkoliv sezónních onemocnění, chřipkových viróz a dalších. Umístění je možné tedy do domácností, kanceláří, škol a školek, nebo čekáren a ordinací.

NĚCO MÁLO O UV-C

Tento typ záření je velmi často využívaný ke sterilizaci prostor, jako jsou například operační sály. Vlnová délka se pohybuje v rozmezí 200 – 300 nm, což je mezi vlnovými délkami rentgenového záření a viditelným spektrem. Nejúčinnější vlnová délka, která je využívána i u GermiTube, je 254 nm, a to díky schopnosti fotochemické destrukce DNA mikroorganismů. DNA mikroorganismů je světlem narušena tak, že se již dál nemohou replikovat, tedy množit. UV-C světlo nevyzařuje do ovzduší ozon, který je u spousty produktů na čištění a dezinfekci vzduchu do ovzduší vypouštěn jako vedlejší produkt.