O NÁS

Jsme firma V.P.S. ELEKTRO, s.r.o., která začala působit primárně na českém trhu v únoru roku 1996. Naší doménou je výroba elektronických a elektrotechnických výrobků a komponent do různých oborů a odvětví průmyslu. Naše firma V.P.S. ELEKTRO, s.r.o. si velmi cení jak našich klientů a jejich spolupráce, tak zároveň svých zaměstnanců, kterým se snažíme zajistit příjemné pracovní prostředí s férovým přístupem.

Zpočátku jsme poskytovali pouze službu v rámci výrobních kapacit. S postupem času jsme začali pomáhat s vývojem a realizací do mnoha odvětví. V současné době se zabýváme výrobou, jak vlastních výrobků, tak i produktů na zakázku.

Firma je plní požadavky ve velmi širokém záběru na nejvyšší technické, logistické i komunikační úrovni a splňuje požadavky normy ČSN EN ISO 9001:2015.

Zejména chceme být unikátním vývojovým, výrobním a technologickým centrem pro zákazníky, kteří hledají komplexní řešení. Ve firmě integrujeme vývojové, výrobní, projektové a servisní kapacity v oblasti elektroniky, mechaniky a světelné techniky.

Jsme firma, která se snaží dbát na naše životní prostředí a děláme vše proto, abychom minimalizovali zátěž a znečištění.

Náš příběh

Jak

šel čas

^
1996 - 1998

Naše začátky

5. února 1996 vznikla naše společnost V.P.S.-Elektro s.r.o., s původním sídlem v Moravských Knínicích. Zde jsme začali naše první navíjení transformátorů a následně jsme získali certifikaci ISO na management kvality v oboru výroby elektrických součástí a jejich kompletací.

^
2000 - 2006

Nákupy nových zařízení

Rozšířili jsme naši specializaci na osazování SMD součástek, proto jsme potřebovali dostatečné technologické zázemí a postupně pořídili poloautomat a následně automat značky Mechatronika. Nově také využíváme pájecí vlnu Novastar a dispenzer výrobce Dima.

^
2007 - 2010

Veletržní premiéra

V těchto letech jsme zařadili mezi naše služby výrobu kabelové konfekce a také přišel čas uvažovat nad vlastním zázemím, které by i do budoucna splňovalo veškeré potřeby a požadavky rozrůstající se společnosti. Mimo jiné jsme se poprvé zúčastnili veletrhu AMPER v roce 2007 a také ELEKTRONIKY v Mnichově v roce 2010.

^
2011 - 2016

Vzhůru do nového

Výrobu jsme posílili o druhý osazovací automat SMD ESSEMTEC PANTHERA V, a časem i o Reflow pec Juki, navíjecí stroje TPC, první 3D tiskárnu Makerbot a také 3D frézu. Díky tomu vzniklo zázemí pro kovovýrobu, nástrojářství a 3D tisk, což nám umožňuje být flexibilnější v rámci zakázek. V tomto období bylo ale také zásadní to, že jsme se pustili do rekonstrukce nových prostor v Moravském Krumlově, kam jsme se následně přestěhovali.

^
2018 - 2020

Inovace strojů

Prostory byly tedy připraveny pro větší objemy zakázek. S dobou je třeba neustále držet krok, proto jsme opět pořídili nové stroje, jako například osazovací stroj ESSEMTECH Fox 1 a 2, dvě 3D tiskárny Průša a mycí zařízení InJet DCT.

^
2021

Rok plný změn

V tomto roce se odehrálo několik změn a inovací. V prvé řadě jsme koupili novou selektivní pájku Ersa SMARTFLOW 2020. Dále jsme zdigitalizovali propojení pracovišť. Hlavní a zásadní změnou je ovšem naše logo a webové stránky.